Космічний апарат ОАЕ надіслав знімки меншого супутника Марса крупним планом

Космічний апарат ОАЕ надіслав знімки меншого супутника Марса крупним планом

Космічний зонд ОАЕ зробив детальні фото супутника Марса. Йдеться про світлини меншого з двох супутників, який називається Деймос, зроблені апаратом Al-Amal.

Як пише AP, нові знімки є найточнішими з усіх попередніх та зроблені за допомогою інструментів, що вимірюють довжини хвиль в інфрачервоному та ультрафіолетовому діапазонах.

Al-Amal ще минулого місяця пролетів на відстані 100 кілометрів від Деймоса. Світлини, зроблені ним, були оприлюднені на широкий загал 24 квітня. На додачу, космічному апарату вдалось детально оглянути маловивчений дальній бік супутника Марса "дивної форми з кратерами".

Другий супутник Марса - Фобос - є майже удвічі більшим за розмірами. Це небесне тіло вивчене набагато краще, оскільки він обертається набагато ближче до планети - всього за 6000 км від нього. А відтак він є найближчим супутником планети з відомих у нашій Сонячній системі.

Орбіта Деймоса навколо Марса простягається на 23 000 км. Супутник обертається на середній відстані 6,96 радіуса планети, з періодом оберту в 30 год 17 хв 55 с. Він має майже кругову орбіту, яка є "близькою до орбіти космічного апарату Al-Amal".

"Саме це зробило спостереження за Деймосом привабливою ідеєю. Досі найбільшу увагу привертав Фобос. Настала черга Деймоса!" - сказала науковий керівник місії Хесса аль-Матруші.

Вона додала, що космічний зонд ще не раз пролітатиме близько до меншого супутника Марсу, однак вже ніколи не наблизиться настільки як 10 березня.

Експерти допускають, що нові детальні знімки проллють світло щодо походження Деймоса.

Нагадаємо, раніше цього місяця NASA оприлюднило найдетальнішу в історії 3D-мапу Марса. Її створено лабораторією планетарної візуалізації імені Брюса Мюррея Каліфорнійського технологічного інституту в Пасадені.

Як писав "Ми-Україна" раніше, NASA заявило про офіційне приєднання до японської космічної місії Martian Moons eXploration (MMX). Її мета полягає у дослідженні супутників Марса – Деймоса та Фобоса, а також видобутку ґрунту з останнього.

.

Головне