Компроміс на горизонті: Ліван виходить з політичної кризи

Ілія Куса
Ілія Куса

У Лівані намітився вихід із політичної кризи.

Християнські партії висунули нового компромісного кандидата у президенти країни.

Ним став Джихад Азур, екс-міністр фінансів та представник МВФ у країнах Близького Сходу. За нього готові голосувати і християни різних мастей (як про-сирійські, так і анти-сирійські), і вірмени, і навіть частина несистемних депутатів, а також друзи та сунити.

Шиїтські партії “Хезболла” та “Амаль” продовжують наполягати на кандидатурі свого партнера Сулеймана Франж’є-молодшого, якого, втім, не хочуть мейнстрімні християнські партії.

Поки не висунули Джихада Азура, кандидатом від антисирійських християн був Мішель Муаввад, християнський політик із Згарти, син колишнього президента Лівану та затятий критик Ірану, Сирії та “Хезболли”. Тепер же він зняв свою кандидатуру, що доводить, що новим компромісом пропонують Джихада Азура.

Тепер ключове питання полягатиме в тому, чи зможе Азур зібрати достатньо голосів, щоб його обрав парламент. У принципі, за його кандидатуру, на відміну від Муаввада, готові голосувати більше партій та депутатів, що підвищує його шанси.

Це означає, що у Лівані, можливо, намітився вихід із кризи. Країна вже 8 місяців без уряду та президента. Новий Кабмін не сформувати, доки не обрано президента. А президента не могли обрати, оскільки партії відмовлялися голосувати, і тим самим зривали голосування, просуваючи зручних політиків.

Ілія Куса, експерт з міжнародної політики Українського інституту майбутнього

Найкраще технологію істерії, яку нагнітають як проросійські налаштовані агенти впливу на міжнародній арені, так і внутрішньополітичні опоненти нинішньої української влади (риторика і позиції яких дедалі частіше і дедалі відвертіше дивним…

Напруга у відносинах України та Польщі через забору імпорту українських пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику викликає у багатьох занепокоєння. Особливо критичною ця ситуація виглядає в контексті війни росії проти України та…

Президент України Володимир Зеленський виступив на Генеральній асамблеї ООН у Нью-Йорку. Емоційна, структурована та, без перебільшення, стратегічна промова про те, що “злу не можна довіряти”, задала не лише темп, але…

TODO: Тут буде блок популярних авторів