Італія зіткнулась з міграційною кризою через російське втручання в північну Африку

Італія намагається впоратися з новою хвилею мігрантів з північної Африки, яка була спричинена російським втручанням в регіон. Країна просить допомоги у Північноатлантичного альянсу та Євросоюзу.

Про це пише Bloomberg із посиланням на заяву очільника італійського оборонного відомства Гвідо Крозетто. 

За його словами, “експоненціальне зростання” потоку мігрантів через Середземне море є “частиною чіткої стратегії гібридної війни” росії, а саме “групи Вагнера”. Він додав, що російське воєнізоване угруповання використовує свій вплив у низці країн Африки для розпалювання кризи. 

“Південний фланг Європи з кожним днем стає все більш небезпечним”, — наголосив очільник Міноборони Італії. 

Він підкреслив, що як потоки мігрантів, так і кібератаки, слід розглядати як частину ширшого глобального протистояння між Заходом і рф.

За словами Крозетто, якщо Італія залишиться з проблемою, що виникла, наодинці, це може вилитися у появі “тріщин” в НАТО.  

Нагадаємо, минулого місяця поблизу Італії затонув корабель, який перевозив близько 250 мігрантів з північної Африки. За останніми даними, з них потонуло близько 70 осіб, включно з дітьми. Ще 30 людей, які перебували на борту, досі вважаються зниклими безвісти.

Як писав “Ми-Україна” раніше, тропічний шторм “Фредді”, який вдруге обрушився на Малаві в ніч на 13 березня, став причиною загибелі 99 людей. Постраждало ще 10 тис. осіб. Потужні зливи також пошкодили електропостачання та інфраструктуру в південноафриканській країні.

Головне