Готував теракти проти пілотів та працівників СБУ: у Харкові затримали агента ФСБ

Співробітники Служби безпеки України (СБУ) викрили чергового зрадника, який працював на російські спецслужби. Завдання харків’янина полягало у стеженні за нашими військовими пілотами, працівниками спецслужб та командирами спецпідрозділів ЗСУ, інформує прес-центр відомства. 

“Задокументовано факти прихованої фото- та відеофіксації прилеглої території місць базування українських оборонців та їхніх транспортних засобів. Поблизу одного з будинків, де проживають українські військовослужбовці, виявлено ворожий схрон з вибухівкою, яку ворог планував застосувати для вчинення терактів”, – йдеться у повідомленні. 

Ворожого агента було затримано у Харкові під час спроби передати противнику здобуті ним розвіддані. 

СБУ також встановила, що підозрюваний окрім стеження займався збором та зливом даних про “замасковані підприємства оборонно-промислового комплексу України”. Ця інформація використовувалася російським командуванням армією для завдання ударів по обласному центру. 

“Для комунікації з ФСБ їхній агент використовував анонімні месенджери, а передачу розвідданих супроводжував медіафайлами з прив’язкою до місцевості”, – розповіли у відомстві. 

Зрадника вже взяли під варту, йому повідомили про підозру за статтею про держзраду.

Як писав “Ми-Україна” раніше, російські війська у середу, 15 березня, обстріляли Харків, вдаривши по цивільній інфраструктурі. Постраждали тільки житлові будинки та міська інфраструктура. Міський голова Ігор Терехов додав, в районі місця прильоту – жодного військового чи інфраструктурного об’єкта. В будинках навколо повибивало шибки.

Загалом за минулу добу вороже військо завдало 40 авіаційних, 12 ракетних ударів, а також здійснило понад 100 обстрілів із РСЗВ.

Головне