Генсек ООН Гутерреш їде у Київ на зустріч з Зеленським: що будуть обговорювати

Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутерреш їде до Києва з офіційним візитом. В українській столиці він планує обговорити з Президентом Володимиром Зеленським “зернову угоду”. Про це повідомив речник генсека ООН Стефан Дюжаррік.

Гутерреш вже прибув до Польщі, звідки він відправиться до Києва. 

Зустріч з Президентом Зеленским у генсека ООН запланована на середу, 8 березня. 

За словами Дюжаррік, на зустрічі сторони обговорять продовження Чорноморської зернової ініціативи “в усіх її аспектах та інших відповідних питаннях” та низку інших питань.

Як відомо, це буде вже третій візит генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Україну від початку повномаштабного вторгнення росії.

Нагадаємо, старша аналітикиня Центру досліджень сучасної Туреччини Євгенія Габер заявила, що Чорноморська зернова угода має бути продовжена. Україна нині має на меті домогтися збільшення терміну її дії щонайменше на рік або зробити постійною.

Напередодні очільник турецького зовнішньополітичного відомства Мевлют Чавушоглу заявив, що Туреччина всіляко сприяє продовженню дії Чорноморської зернової угоди, укладеної між Україною, ООН та рф. 

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, від початку дії угоди про “зерновий коридор” Україна відправила з портів Великої Одеси 21 мільйон тонн продовольства. Майже половина вказаного обсягу припала на експорт кукурудзи. 

Головне