В Україні жінки отримують на 30% меншу заробітну плату, ніж чоловіки на аналогічних посадах. Соціологиня Євгенія Близнюк пояснила це явище суб'єктивною невпевненістю жінок у собі та їхньою неготовністю вимагати гідної оплати.
Про це вона розповіла в ексклюзивному інтерв'ю Олені Цинтилі на ютуб-каналі “Ми-Україна”.
Жінки у багатьох сферах продовжують відчувати гендерну нерівність, як у побуті, так і на роботі. Водіїв, навіть якщо вони дотримуються правил дорожнього руху, часто стають об'єктами неприємних ситуацій на дорозі, просто через те, що вони жінки.
Що ж стосується професійної сфери, то за рівну роботу жінки отримують на 30% менше за чоловіків, навіть якщо мають однакові навички й посади.
Близнюк пояснює, що одна з основних проблем полягає в тому, що жінки часто сумніваються у своїх силах. Вона зазначає:
“Українська жінка вважає, що вона гірше підготовлена у порівнянні з чоловіком, тобто це суб'єктивна невпевненість у собі”.
Це впливає на їхнє рішення не вимагати більшої оплати або підвищення.
Проте для зміни ситуації потрібно навчити жінок вимагати більше. Як зазначає Близнюк, для того, щоб утримувати більше, потрібно активно вимагати більше, і цей крок має стати частиною освіти жінок, що допоможе їм реалізувати свій потенціал на рівних умовах з чоловіками.
Як писав “Ми-Україна” раніше, традиційні професії, як юристи та економісти, уже не є такими популярними, оскільки ринок юридичних та фінансових послуг швидко змінюється через вплив штучного інтелекту.