Зброя в обмін на корисні копалини: Несвітайлов пояснив, чому це стратегічний прорив

Зброя в обмін на корисні копалини: Несвітайлов пояснив, чому це стратегічний прорив

Україна досягла значного прориву в переговорах щодо рідкоземельних матеріалів, що може стати вагомим фактором у міжнародній підтримці держави. Згода партнерів на пропозицію щодо рідкоземельних ресурсів є результатом довготривалої роботи.

Про це повідомляє політолог та експерт-міжнародник Максим Несвітайлов в ефірі “Ми-Україна”.

“Це великий плюс, тому що над цим була пророблена велика робота ще з періоду, коли цей пункт включили в план перемоги. Ми пам'ятаємо, що це був четвертий чи п’ятий пункт. І нам вдалося цю історію продати – це феноменально, тому що багато хто не зовсім у контексті того, що таке рідкоземельні матеріали”, - зазначив експерт.

Несвітайлов пояснив, що їхній видобуток є надзвичайно складним і дорогим процесом, що й пояснює відсутність подібних ініціатив в Україні за останні три десятиліття.

“А чому протягом 30 років незалежності ніхто навіть не брався їх видобувати? Не тому, що держава забороняла чи не було доступу, а тому, що це до біса дорого, це складно, це високотехнологічний процес, який у підсумку здебільшого є невигідним”, - підкреслив політолог.

За його словами, видобуток рідкоземельних матеріалів потребує величезних початкових інвестицій у десятки, а то й сотні мільярдів доларів, а також створення тисяч робочих місць. Тому такий проєкт матиме довгостроковий ефект і почне приносити результати вже після війни.

Як писав “Ми-Україна” раніше, президент України Володимир Зеленський застеріг, що припинення вогню без звільнення окупованих територій надасть Росії можливість отримати значні прибутки від експлуатації українських природних ресурсів.

Головне