Збиття Су-34: російські льотчики стали менш нахабними, - Ігнат

Збиття Су-34: російські льотчики стали менш нахабними, - Ігнат

Ліквідація 11 ворожих зразків авіації за лютий призвела до того, що російські льотчики стали не такими "нахабними". На цьому в ефірі "Ми-Україна" наголосив речник командування Повітряних сил ЗС України Юрій Ігнат.

Він зауважив, що східному напрямку росіяни суттєво наростили свою авіаційну присутність. Це було видно зокрема по атаках на Авдіївський плацдарм. 

"Відповідно, було реагування вищого військового керівництва і Повітряні сили роблять те, що ви бачите. Збиваються літаки доволі далеко, тому російські пілоти уже не так нахабніють, не так близько підлітають. Їм, щоб керована авіаційна бомба полетіла далі, треба підлетіти ближче, бо бомба планує, у неї немає двигуна і вона летить, знижуючись і втрачаючи швидкість. Російським пілотам, щоб бити далі треба ризикувати. Вони ризикують і потрапляють в такі от історії як сьогодні. До того ж в України з'являється більше засобів для того, щоб діставати ворога на далеких підступах і це дуже важливо", - розповів Ігнат. 

Водночас речник ПС ЗСУ зауважив, що українська сторона потребує більше таких систем і засобів, а також боєприпасів до них - зенітних керованих ракет. 

"Ешелонована ППО має працює і має виконувати всі свої функції кожен підрозділ. Мобільні вогневі групи - це більше "мисливці за шахедами", і далі по наростаючій - ППО Сухопутних військ, ППО середнього радіусу дії, такі як Iris-T та NASAM, далі - С-300, Patriot SAMP/T. Замикають усю систему літаки винищувальної авіації", - пояснив він.

Як писав "Ми-Україна" раніше, 29 лютого ЗСУ знищили ще один винищувач-бомбардувальник. Повітряні сили повідомили, що ворожий Су-34 збили на східному напрямку, це вже третій приземлений російський літак за останні три дні і 11-й за лютий. 

 

Головне