Запорізька область продовжує відновлюватися після масової атаки "шахедами" 1 лютого. За словами речника Запорізької ОВА Олександра Коваленка, з вересня пошкоджено понад 2000 будинків, а комунальні служби працюють цілодобово через шалене навантаження.
"Минула доба для Запоріжжя була спокійною, на відміну від ночі з 31 січня на 1 лютого, коли сталася масова "шахедна" атака. Було чимало зруйновано будівель - 29 багатоповерхівок постраждало, 10 будинків приватного сектор,у один із структурних підрозділів ВНЗ, обласна філармонія... ну, дуже багато багато завдано шкоди і знову таки констатуємо той факт, що лупить російський окупант по цивільній інфраструктурі і по житловій забудові. Мета одна - знищити українців, залякати українців, посіяти хаос. Якби вони цього не робили, ми будемо стояти до кінця, до самісінької перемоги", - зазначив посадовець в ефірі "Ми-Україна".
За словами Коваленка, навантаження на комунальні служби суттєво зросло після того, як у вересні росіяни почали обстрілювати обласний центр КАБами, балістичними ракетами та "шахедами". Пошкодження зазнали тисячі вікон та сотні покрівель.
"Навантаження на комунальні служби шалене. Починаючи з вересня місяця з 22 вересня, коли терористи почали обстрілювати обласний центр і КАБами, і балістикою, і "шахедами", руйнувань дуже багато було завдано. Ми досі оговтуємось від попередніх руйнувань . Лише за цей період з вересня понад 2000 будинків і багатоповерхових і в приватному секторі - їм задано пошкодження: вікна ,покрівлі - це десятки тисяч вікон, це сотні покрівель. От від попередньої атаки досі тривають відновлювальні роботи, тому що за цей час було подано понад 200 заявок від жителів комунальникам. На жаль, доводиться працювати фактично цілодобово і ми дуже вдячні тим підприємствам, які долучаються і підтримують, і надають допомогу і волонтерам, які також згуртовані і долучаються до відновлення житла та інших важливих об'єктів", - зауважив представник ОВА.
Як писав "Ми-Україна" раніше, наймолодший британський доброволець в Україні Джеймс Вілтон загинув у перші хвилини свого першого бойового завдання. 18-річний юнак вирішив воювати за Україну відразу після коледжу, попри заперечення матері та сестер.