Українські союзники не так бояться ядерних погроз Володимира Путіна, як насторожено стежать за ними, пояснив кандидат політичних наук та міжнародний експерт Богдан Ференс.
Своїм поглядом він поділився в ефірі “Ми-Україна”.
“Чи бояться західні країни цього шантажу? Вони, скоріше, не бояться, а насторожуються. На перше місце вони ставлять безпеку своїх громадян, проте розуміють і важливість стримування загрози”, - пояснив він.
Експерт зазначив, що у контексті конфлікту між ядерними державами діє інша логіка, ніж у звичайних війнах між країнами, які не володіють ядерною зброєю. І основна причина, за його словами, це розуміння, що ядерна війна може призвести до кінця світу.
Він згадав історичний приклад, коли світ вже був на межі ядерної війни, зокрема під час Карибської кризи.
“Світ дійсно був на порозі ядерної катастрофи. Карибська криза, яка відбулася на Кубі між СРСР та США, була моментом, коли напруга досягла максимальної точки, і Третя світова війна була цілком ймовірною”, - нагадує він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки зараз у росії ядерної зброї та чому шантаж нею вже не працює
Ференс також звернув увагу на гонку озброєнь, яка триває і досі, зокрема у сфері ядерного потенціалу.
“Держави з ядерним потенціалом прагнуть перевершити одна одну в кількості боєголовок. У певному сенсі, це питання впливу: хто володіє більшим ядерним арсеналом, той має перевагу у світовій ієрархії. Але прогнозувати розвиток подій у сучасному світі стає все складніше, особливо враховуючи зростання конфліктності між західними країнами, США, рф та Китаєм, який прагне до мілітаризації та перерозподілу сфер впливу на глобальному рівні”, - зауважив експерт.
Як інформував “Ми-Україна”, раніше голова МЗС Польщі Радослав Сікорський заявив, що росія застосовує проти України всю наявну номенклатуру озброєнь, окрім хіба що ядерної зброї. А відтак боятися будь-якої ескалації з боку рф через дозвіл ЗСУ бити вглиб країни-агресорки є безпідставним.