Радіоелектронна боротьба українською стороною застосовувалась від самого початку бойових дій. Єдине питання полягає у кількості засобів РЕБ на озброєнні, розповів речник командування Повітряних сил ЗС Україна Юрій Ігнат в програмі "Панюта. Підсумки" на "Ми-Україна".
"У нас є потужні виробництва, але потреба, як і в вогневих засобах, в засобах РЕБ велика. І те, що ми маємо власні дуже-дуже непогані розробки - це дуже хороший знак, питання в нарощуванні виробництва. Є також цивільні виробники, які намагаються допомагати фронтовим РЕБ, треба перевіряти ефективність, щоб все працювало. Тому що надії, що тебе щось врятує, а воно не працює, можуть призвести до небажаних наслідків. За РЕБом дійсно майбутнє і треба не лише власне виробництво, але і допомога такими системами від західних партнерів", - додав він.
Щодо найновішої української системи РЕБ під назвою "Покрова", яка вміє ефективно збивати ворожі ударні дрони типу Shahed збивати зі шляху Ігнат сказав, що про неї краще менше говорити і споглядати, як від неї падають ворожі засоби повітряного нападу.
Нагадаємо, окупанти застосовують для ударів по Україні як нові, так і старі ракети, в унікальних випадках ворог використовує такі боєприпаси як Х-69, "Гром-Э1" та північнокорейські KN-23. Нові боєприпаси для ворога виготовляти і дорого, і складно, враховуючи запроваджені санкції. Ба більше, ракети з конвеєра відзначаються не надто високою якістю.
Як писав "Ми-Україна" раніше, військовослужбовці рф 14 лютого завдали ракетного удару по селищу Великий Бурлук, що у Куп'янському районі Харківщини. Внаслідок атаки є загиблі та постраждалі. Під завали досі можуть перебувати люди.