Вже встановлено 447 підозрюваних осіб у вчиненні воєнних злочинів на території України, – ОГП

Вже встановлено 447 підозрюваних осіб у вчиненні воєнних злочинів на території України, – ОГП

Станом на сьогодні органами Офісу генпрокурора України встановлено 447 підозрюваних осіб у вчиненні воєнних злочинів на території України, серед яких сексуальне насильство, катування та вбивства. Про це в ефірі "Ми-Україна" розповів керівник департаменту воєнних злочинів ОГПУ Юрій Бєлоусов.

"Це не ті люди, яких ми вважаємо можливо причетними - таких десятки тисяч. Йдеться про тих, провину яких ми точно встановили, маємо докази і яким офіційно повідомили про підозру. По 267 - вже обвинувальні акти перебувають у наших судах, є 63 вироки національних судів. З цих 63 вироків 15 - це, які реально перебувають в руках українського правосуддя", - уточнив він. 

Бєлоусов додав, що ОГПУ має величезне провадження по військово-політичному керівництву російської федерації. 

"Тут ми маємо на сьогодні вже 680 підозрюваних: це депутати Держдуми, керівництво розвідувальних органів, пропагандисти російських каналів - всі вони входять в це коло. Вже ми маємо 96 вироків в національних судах", – повідомив він. 

Паралельно триває робота і з Міжнародним кримінальним судом (МКС). 

Нагадаємо, в Офісі генпрокурора розповіли, що воєнні злочини російських окупантів в Україні розслідують у 24 країнах світу.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Роберт Фіцо, який 25 жовтня офіційно обійняв посаду прем'єр-міністра Словаччини, заявив, що його країна не збирається передавати Україні військову допомогу

Головне