Вступ до військових вишів: в ТЦК пояснили, хто має пільги та які напрямки найпопулярніші

Вступ до військових вишів: в ТЦК пояснили, хто має пільги та які напрямки найпопулярніші

До військових навчальних закладів можуть вступити громадяни віком від 17 до 30 років. Які є пільгові умови при вступі у військові профільні навчальні заклади та які спеціальності мають найбільший попит в ефірі телеканалу “Ми-Україна” розповіла майор, начальник групи комунікацій Дніпропетровського ТЦК та СП Олена Кузіна.

“За спеціальними умовами до вищого військового навчального закладу можуть поступати випускники поточного року ліцеїв з посиленою військовою підготовкою. Також це діти-сироти, діти позбавленні батьківського піклування”, - заявила Кузіна.

Також скористатися пільгами при вступі можуть діти, у кого один з батьків був військовослужбовцем та загинув внаслідок війни.

“З повним переліком даних категорій можна познайомитися або сайті навчального закладу, або в  районному ТЦК та СП. Наші спеціалісти нададуть консультацію, з кожним окремо поспілкуються і роз’яснять умови”, - підсумувала Кузіна.

За її словами, одного якогось фаворита серед військових напрямів немає.

“На даний момент, це десантно-штурмові війська, це ССО. Важливі зараз військові ІТ-спеціалісти, а також юристи, психологи”, - сказала Кузіна.

За її словами молодь найбільшу перевагу віддає саме цим напрямам.

“Наприклад, якщо людина хоче долучитись до ДШВ - це Військова академія міста Одеси. Там є факультет ДШВ та підготовки до морської піхоти”, - додала Кузіна.

Майор звернула увагу, що умови вступу однакові як для дівчат, так і для хлопців.

“Це рівні можливості вступу. Всі майбутні абітурієнти військових ВНЗ проходять вступну кампанію, здають НМТ, відбувається психологічний відбір, а також обов’язкові сертифікати від нарколога та психолога”, - додала Кузіна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вступ-2025: графік, мінімальні бали, таблиці переведення та вагові коефіцієнти – що треба знати

Як писав "Ми-Україна" раніше, в Україні планується залучити десятки тисяч студентів до програми базової військової підготовки, що стане частиною освітнього процесу у вишах, жінки можуть взяти участь за бажанням.

Головне