В Мінцифрі роз'яснили причини зникнення мобільного зв'язку навіть за наявності індикації сигналу на телефоні. Ситуацію в ефірі "Ми-Україна" пояснила спеціалістка експертної групи нормативного забезпечення електронних комунікацій відомства Надія Бабич.
За її словами, така ситуація виникає, коли користувач перебуває в зоні дії базової станції, яка перевантажена.
"Кожна базова станція має обмежену можливість забезпечити кількість дзвінків та користування мобільним інтернетом абонента. Тобто в ситуації, коли ви знаходитесь в радіусі однієї базової станції, вимикається світло і ви перемикаєтесь на іншу, навантаження сусідньої станції зростає, тому що приходять користувачі від базових станцій, які вимкнулись, а також користувачі, які користувались фіксованим мобільним інтернетом - Wi-Fi вдома. Таким чином, телефон вам показує, що сигнал є, але подзвонити або написати повідомлення ви мне можете, бо мережа перевантажена", - пояснила Бабич.
Вона закликала громадян під час відключень електроенергії обмежити завантаження відео, фото та використання відеодзвінків без крайньої необхідності. Це допоможе зберегти можливість здійснення важливих дзвінків та відправлення текстових повідомлень для інших користувачів.
Щодо забезпечення безперебійної роботи базових станцій, експертка зазначила, що все залежить від наявності акумуляторів і генераторів у операторів. При цьому вона підкреслила, що згідно з розпорядженням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку, всі оператори повинні забезпечувати однакові показники незалежно від регіону чи інших особливостей, включаючи віддалені населені пункти.
Як писав "Ми-Україна" раніше, НЦУ оновив вимоги до базових станцій мобільних операторів в умовах воєнного стану. Тепер мобільні оператори мають забезпечити доступність мобільного зв’язку під час відключень електроенергії протягом 10 годин замість попередніх чотирьох.