Внутрішні чвари під час війни не посилять позицію України в світі, - Подоляк

Внутрішні чвари під час війни не посилять позицію України в світі, - Подоляк

"Чублення" українців всередині країни призведе лише до послаблення рівня допомоги України з боку наших партнерів та союзників. Про це заявив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк. 

В ефірі марафону "Єдині новини" на "Ми-Україна" він пояснив, що росія як раз і грає на важкому психо-емоційному стані українців на другому році війни, вкидаючи наративи про розбіжності між військовим та політичним керівництвом та інші. Усі вони мають на меті викликати внутрішні дискусії. 

"Якщо ж ми почнемо максимально чітко говорити і назовні для наших партнерів і для росіян, що ми слабкі, що в нас немає єдності і що ми маємо один до одного претензії, які точно вирішити не можна - що це буде означати? Це точно посилить позицію України? Це точно приведе до того, що нам будуть допомагати в повному обсязі? Навіть сьогодні вже є певні складнощі, які треба вирішувати. Чи це точно не буде реморалізовувати росію, яка подумає: "Ну ще трошки дотиснемо і тоді в принципі візьмемо все, що захочемо". Немає різниці, чи це через капітулятивні переговори, чи через тиск на лінії фронту чи через зупинку допомоги від наших країн-партнерів. А навіщо це? Якщо ми все це собі тут зробимо, що ми хочемо отримати на виході?", - сказав Подоляк. 

Для протидії розхитуванню ситуації радник керівника ОП порадив: 

  • критично сприймати інформацію: "що ти читаєш, навіщо і як на це реагуєш", 
  • прозорість в розмови держави з населенням,
  • прийняття владою правильних управлінських рішень.

Нагадаємо, в Офісі президента наголосили на необхідності відкрито говорити із суспільством на на складні питання, включно з мобілізацією. в ОП зауважили, що прозорість спілкування між інституціями держави та людьми є ключовим моментом для спроможності проговорювання найскладніших моментів та уникнення хейту.

Як писав "Ми-Україна" раніше, українським студентам, які перебувають за кордоном, скасують стипендії. Це дозволить збільшити стипендії для тих, які залишились в Україні.

Головне