ВМС ЗСУ продовжують виконувати завдання із захисту морських шляхів та протидії ворожим атакам у Чорному морі. Зокрема військово-морські сили здійсню.ть супровід цивільних суден.
Про це повідомив речник ВМС Дмитро Плетенчук в ефірі телеканалу "Ми-Україна".
"В першу чергу ми, звісно, відбиваємо атаки в морі безпосередньо для того, щоб максимально зменшити можливості ворога щодо нанесення ударів", - зазначив він.
Плетенчук додав, що повністю виключити ризик атак окупантів в умовах війни неможливо. Проте завдяки постійній роботі українських військових потенційні наслідки для ворога суттєво зменшуються.
У випадках, коли надзвичайні ситуації все ж виникають, ВМС переходять до виконання рятувальних завдань. Йдеться про евакуацію людей, надання допомоги екіпажам, участь у ліквідації пожеж та заходах із забезпечення живучості суден.
"Ми вже, в принципі, неодноразово виконували різноманітні подібні місії і дуже небезпечні. Один тільки газовоз турецький, який ми три доби гасили, є таким прикладом доволі серйозним. Тому що газовоз це дуже небезпечно, який палає", - наголосив речник ВМС.
Крім того військово-морські сили постійно контролюють обстановку на морі та підтримують зв’язок із цивільними суднами у цілодобовому режимі. Військові супроводжують їхні маршрути та відстежують поточний стан.
У разі виникнення загроз або аварійних ситуацій ВМС готові оперативно долучитися до надання допомоги та вже мають значний досвід виконання подібних місій.
Як писав "Ми-Україна" раніше, ССО ЗСУ провели успішну операцію зі знищення залізничного мосту через Північнокримський канал.