Вигідніше і дешевше: Юсов пояснив, чому росія шукає найманців на війну за кордоном

Вигідніше і дешевше: Юсов пояснив, чому росія шукає найманців на війну за кордоном

Для росії вигідніше і дешевше шукати найманців за кордоном, ніж продовжувати мобілізацію всередині рф. Про це заявив представник ГУР МОУ Андрій Юсов в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" на каналі "Ми-Україна".

"Для росії вигідніше і дешевше шукати найманців за кордоном, ніж продовжувати мобілізаційні заходи всередині країни. Вони бояться дестабілізації. Фінансово це зрештою дешевше, ніж забезпечувати власних військових", - заявив Юсов.

Водночас представник ГУР нагадав, що росіяни шукають найманців у країнах з низьким рівнем доходів.

"Шукає активно людей з бойовим досвідом, формує групи найманців. Готова вчити і з нуля, але розуміє, що коли йдеться про навчання з нуля, то це, швидше за все, буде некваліфікований спеціаліст. І доля його, однозначно, у м'ясних штурмах і швидка загибель. Так, є інформація і про сомалійців, і про Сьєрра-Леоне, про Кубу, Непал. Дуже важливо, що більшість урядів держав, де фіксується робота мереж російських рекрутерів, публічно засуджують таку діяльність, і навіть дипломатично виступають із публічними заявами і зверненнями до своїх громадян не йти на таку співпрацю. Але, тим не менш, в країнах з невеликим доходом ті півтори-дві тисячі, які обіцяє агресор, разом з обіцянкою, що це буде не участь в бойових діях, це буде участь в якій обороні або силах забезпечення. Для частини людей це може виглядати привабливо", - заявив Андрій Юсов.

Також він додав, що Україні відомо про підготовку російськими ПВК у Сирії підрозділів з місцевих найманців.

Як повідомляли "Ми-Україна", втрати російських військових на війні в Україні у 2023 році виявилися в півтора раза більшими, аніж у 2022 році.

Головне