Відбулось понад 50 обмінів: Юсов озвучив кількість визволених українців

Відбулось понад 50 обмінів: Юсов озвучив кількість визволених українців

Від початку широкомасштабної війни було між Україною росією було проведено вже 51 обмін полоненими. Завдяки цьому вдалося повернути додому понад 3100 осіб, розповів в ефірі "Ми-Україна" представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов. 

"Попри те, що Женевські конвенції передбачають повернення військовополонених з полону після завершення бойових дій Україна - і це принципова позиція - не чекає завершення бойових дій. Координаційний штаб з питань поводження з полоненими працює над тим, щоб результат був вже і зараз. Від початку повномасштабного вторгнення 51 обмін вже відбувся і понад 3100 осіб вдалось повернути", - зазначив він.

Серед озвученого числа осіб більшість - це військові, але до нього також входять і цивільні громадяни. Серед визволених з полону і чоловіки, і жінки.

"Це насправді немала цифра, це тисячі вже врятованих життів і родин,які отримали назад своїх родичів. Але звичайно ще тисячі - чекають на повернення і обов'язково дочекаються, робота над цим ведеться, попри відсутність участі тих міжнародних структур,які мали б брати безпосередню участь у цій роботі", - підсумував Юсов. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, у ГУР МО раніше розповіли, що полонених окупантів в Україні утримують в кращих умовах, ніж передбачено Женевськими конвенціями. Зі свого боку, росія всі передбачені документом норми ігнорує, зокрема не допускає представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста до перевірки умов утримання, медичного забезпечення, умов поводження, харчування тощо.

Головне