Вибухи на складах у Сватовому: знищених тоді БК нині вистачило б на 2-3 тижні бойових дій

Вибухи на складах у Сватовому: знищених тоді БК нині вистачило б на 2-3 тижні бойових дій

Вибухи на складах Міноборони у Сватовому на Луганщині у 2015 році виникли через диверсію бійців найбільш засекреченого підрозділу спецслужб рф. На ту мить на них зберігалось близько 3500 тонн боєприпасів, йдеться у розслідуванні ДБР  "Розсекречено. Сватове: хто знищив українську зброю?" на "Ми-Україна".

"Переважно це були артилерійські боєприпаси для ствольної артилерії калібру 122 та 155 мм. Загальна кількість, яка там була - це 3,5 тисячі тон. Для розуміння - один снаряд калібру 152 мм важить 45-47 кг", - розповів військовий оглядач Олександр Коваленко.

Для порівняння - в 2023 році середня кількість пострілів, які робили Сили оборони на добу, становила 5000-7000 пострілів.

Тобто цих снарядів, які були знищені у Сватовому лише за один вечір у 2015 році зараз би вистачило на два-три тижні активних бойових дій для захисту всієї країни. Проте тоді вигоріло все вщент. 

"Тільки Сватове завдало непоправної шкоди нашому оборонному потенціалу. Всі ви знаєте, що були ще  і Ічня, Балаклія, багато чого було",  наголошують в ДБР.

Нагадаємо, за даними радника керівника Офісу президента Михайла Подоляка, щомісяця українському війську потрібно як мінімум 150 000-200 000 снарядів.

Як писав "Ми-Україна" раніше, президент Володимир Зеленський повідомив, що на сьогодні українським військам не вистачає снарядів для початку контрнаступальних операцій, оскільки наявні боєприпаси достатні лише для забезпечення оборони.

Головне