В Україні запустили першу мобільну аптеку: Ляшко пояснив, як вона працює

В Україні запустили першу мобільну аптеку: Ляшко пояснив, як вона працює

В Україні запрацювала перша мобільна аптека. Пересувний аптечний пункт запустили на Харківщині. Як розповів міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко, відтепер 80 населених пунктів області зможуть отримати необхідні ліки.

Очільник МОЗу додав, що вартість ліків у звичайних аптеках та мобільному аптечному пункті не відрізняється.

"Мобільні аптечні пункти працюють виключно за кошти бізнесу, який організував цей процес і він наближає лікарські засоби до місця проживання людей. Щодо вартості лікарських засобів - вони такі ж самі, як і в загальній мережі цього аптечного оператора", - зазначив Ляшко.

Також він додав, що мобільний аптечний пункт працює за державною програмою "Доступні ліки".

"Окремо ми говоримо про те, що цей конкретно мобільний аптечний пункт працює за програмою "Доступні ліки". Програма "Доступні ліки" це рецепт від сімейного лікаря або від лікуючого лікаря. Приходите до аптеки, даєте рецепт, вам приходить код-підтвердження, ви його називаєте оператору, вам говорять діючу речовину і на вибір дають лікарські засоби, які можна вибрати, різного виробника. Більша частина лікарських засобів надається взагалі безкоштовно. Тобто людина за рецептом отримує препарати безкоштовно або може бути невелика доплата в разі, якщо певний виробник має задекларовану ціну більшу, ніж закладено в програмі медичних гарантій на реімбурсацію цього лікарського засобу", - зазначив голова МОЗ.

Як повідомляли "Ми-Україна", Верховна Рада ухвалила законопроєкт про легалізацію медичного канабісу у другому читанні. Законопроєкт підтримали 248 нардепів. Використання медичного канабісу дозволяють у медицині, науці та промисловості.

Головне