В ОГПУ розповіли про прогрес щодо справ про депортацію українських дітей

В ОГПУ розповіли про прогрес щодо справ про депортацію українських дітей

Генеральний прокурор України Андрій Костін повідомив про активну та постійну співпрацю з Офісом прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) у розслідуванні злочинів, пов'язаних з депортацією українських дітей.

В ефірі "Ми-Україна" він зазначив, що ця взаємодія триває на щоденній основі ще з вересня минулого року, коли МКС відкрив свій польовий офіс у Києві.

"Час від часу прибувають з Гааги в тому числі співробітники Офісу прокурора МКС, які долучаються до роботи. Саме зараз є така делегація, зустрічі проходять щодня. Ми постійно обмінюємося доказами і інформацією. Ця справа, яка стосується депортації українських дітей, продовжується. Це тільки перший результат - перші ордери на арешт, які були видані МКС торік. Ця справа є магістральною і ми продовжуємо нашу співпрацю",- сказав Костін. 

За словами генпрокурора, паралельно з міжнародним розслідуванням, Україна веде власні національні розслідування злочинів, пов'язаних з незаконним переміщенням дітей.

"Ми вже ідентифікували сім підозрюваних у незаконному переміщенні українських дітей, серед них - депутат російського парламенту та особа, наближена до керівника партії "Справедлива росія". Ми також об'єднуємо зусилля міжнародних партнерів для повернення українських дітей, тому що одна справа - це покарати тих, хто винен, а інша - повернути наших дітей додому якомога швидше", - наголосив він. 

Для цього Україна об'єднує зусилля з міжнародними партнерами в рамках спеціальної коаліції, яка налічує 36 країн-учасниць. Ця співпраця вже дає результати - групи українських дітей, незаконно вивезених до росії або на тимчасово окуповані території, повертаються на Батьківщину.

Як писав "Ми-Україна" раніше, генеральний прокурор України Андрій Костін заявив, що кожен українець, який перебував у російському полоні, піддавався жорстокому поводженню та тортурам.

Головне