В ГУР МО розкрили, кого до списків на обмін вносять Україна та росія

В ГУР МО розкрили, кого до списків на обмін вносять Україна та росія

Представник ГУР МО Андрій Юсов розповів про особливості формування списків на обміни полоненими та про пріоритети росіян щодо повернення своїх громадян. В ефірі "Ми-Україна" він зазначив, що агресор наполегливо працює над поверненням "вагнерівців" та представників окремих регіонів і служб.

"Списки різні, ми можемо згадувати, коли активне діяло угруповування "Вагнер" по поверненню їхньому справді наполегливо працюють, а також окремі представники окремих регіонів, окремих служб дуже вболівають за своїх. Але нас це цікавить меншою мірою, ми повинні робити все можливе, щоб кожен українець - кожен і кожна - повернувся додому. Від початку повномасштабного вторгнення понад 5000 в рамках обмінів і понад 500 поза обмінами українців повернувся додому. 63 обміни відбулись і можу сказати, що вже готуються наступні операції з повернення наших людей", - повідомив Юсов.

Водночас Україна, за його словами, вносить до списків на обмін кожного, перебування кого в полоні встановлено, навіть тих, хто не підтверджений Міжнародним комітетом Червоного Хреста або має статус "безвісти зниклий".

"Україна вносить і подає до списків, і Координаційний штаб подає на обмін кожного, перебування кого в полоні встановлено. Навіть тих, хто не підтверджений МКЧХ, або навіть офіційно має статус безвісті зниклого, але фактично є інформація, що це людина в полоні. І кожного обміну, і вчорашній не був виключенням, з ворожої неволі повертаються наші захисники, які мають статус безвісті зниклих", - зазначив Юсов.

Як писав "Ми-Україна" раніше, українські військові, які повернулися з російського полону в результаті обміну 19 квітня, перебувають у різному стані - багато з них мають наслідки важких поранень, бойові травми та запущені хвороби. 

Головне