Кількість тестувань на ВІЛ/СНІД зросла у 2024 році в Україні порівняно з аналогічними періодами в 2022-2023 роках.
Про це розповів заступник генерального директора ЦГЗ Олександр Юрченко в ефірі “Ми-Україна”.
Юрченко зазначив, що йдеться про порівняння з кількістю тестувань в 2022-2023 роках, а також в порівнянні з 2021 роком, коли ще не було повномасштабного вторгнення. При цьому кількість позитивних результатів зменшилась і становить 0,5%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Міноборони пояснили, у яких випадках можуть мобілізувати осіб з ВІЛ чи туберкульозом
"Треба розуміти, що СНІД - це третя-четверта стадія ВІЛ-інфекції. Тобто на тлі прогресування ВІЛ-інфекції у людини розвиваються ті чи інші захворювання, які не притаманні здоровій людині. Але цього можна запобігти, якщо вчасно діагностувати ВІЛ і вчасно розпочати лікування", - зазначив Юрченко.
Заступник генерального директора ЦГЗ розповів, що на сьогодні лікування повністю доступне і повністю безплатне. Все, що пов'язане з лікуванням ВІЛ-інфекції на сьогодні забезпечується на 100% державою безплатно.
“Єдина проблема - відношення до себе і бажання пройти тестування”, - наголосив він.
Нагадаємо, кількість нових випадків ВІЛ опустилась до найнижчого рівня з кінця 1980-х років. Про це у звіті за 2023 рік повідомила Об’єднана програма ООН з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС).
Як писав "Ми-Україна" раніше, Міністерство охорони здоров’я посилює контроль над психіатричними оглядами з 2025 року. З метою уникнення зловживань щодо видачі довідок про психіатричні огляди.