Уряд затвердив концепцію екологічної програми техмодернізації підприємств водовідведення: деталі

Уряд затвердив концепцію екологічної програми техмодернізації підприємств водовідведення: деталі

Кабінет Міністрів України затвердив концепцію екологічної програми технічної модернізації підприємств водовідведення, яка передбачає будівництво нових та оновлення існуючих очисних споруд.

Про це повідомив заступник міністра розвитку громад та територій Костянтин Ковальчук в ефірі “Ми-Україна”. 

За словами Ковальчука, ця програма орієнтована на впровадження сучасних технологій, що відповідатимуть європейським стандартам. 

“Це означає, що вода, яка повертається в природу після використання, буде вже чистішою. Значно чи на якийсь відсоток, але чистішою”, - підкреслив він.

Програма також має на меті розширення доступу населення до якісного водовідведення. 

“Централізованим водовідведенням користуються далеко не всі українці. Ми хочемо, щоб завдяки цій програмі цей показник збільшився до 70%”, - зазначив Ковальчук.

Крім того, планується повторне використання очищеної води у промисловості та сільському господарстві, що сприятиме економії ресурсів і підвищенню екологічної безпеки. 

“Це зменшить навантаження на екосистему, збільшить доступ населення до систем водовідведення”, - додав заступник міністра.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Приготування їжі на воді з-під крана: безпечно чи ні?

Очікується, що реалізація програми створить понад 100 тисяч нових робочих місць у будівельній та суміжних галузях. Відповідальним за розробку документа визначено Міністерство розвитку громад та територій України, яке має шість місяців для його підготовки.

“Ця програма має бути не просто про оновлення очисних споруд. Вона має бути про здоров'я людей, про екологію, про комфорт”, - наголосив Ковальчук, закликавши громадськість долучатися до її формування.

Як писав “Ми-Україна” раніше, протягом трьох днів комунальні служби Лиманської громади Одеської області зібрали понад 400 кілограмів мазуту, який винесло на берег після аварії російських нафтових танкерів у Керченській протоці. Очікується, що ця цифра може зрости до 500 кг.

Головне