Україна стане першою країною в історії розширення ЄС, аграрний сектор якої значно ефективніший за європейський. Українські сільськогосподарські підприємства у сотні разів більші за ті, що працюють в Європі, що викликає занепокоєння як у Брюсселі, так і серед самих українських виробників, розповів в ефірі "Ми-Україна" голова Всеукраїнської аграрної ради Андрій Дикун.
Він, до слова, був єдиним представником на форумі Global Food Forum у Брюсселі де обговорювали майбутнє сільського господарства ЄС.
"Безумовно, вже є політичне рішення, що Україна буде членом Європейського Союзу. І до нас є найбільше питання, це аграрний сектор. Тому, що вперше в історії збільшення Євросоюзу до ЄС приєднається країна, де аграрний сектор набагато більш ефективний, ніж в країнах блоку. Такого раніше ніколи не було, тому, безумовно, наші партнери, наші колеги-європейці, вони цього дуже бояться. Наші підприємства українські, вони історично так склалися, ви пам'ятаєте, що, мабуть, понад 40 років тому у нас теж було багато фермерів. Наше фермерство, так звані куркулі, закінчилося сталінськими ГУЛАГами і репресіями. Тому, проживши в Радянському Союзі декілька поколінь без фермерства, в 91-му році ми мали можливість відновити фермерство, але ніхто цього сильно не бажав, тому що охочих, як таких, не було. Тому наші підприємства є більшими за розмірами. Середній розмір ферми в Європейському Союзі – 10 га. У нас - сотні га, тисячі га, десятки тисяч га. Тобто наші агровиробники є набагато ефективнішими", - зауважив Дикун.
Голова ВАР підкреслив, що не лише європейці мають побоювання щодо інтеграції українського аграрного сектору до європейського ринку, але й українські виробники мають свої застереження.
"Ми боїмося наступу в Європейський Союз саме з точки зору аграрного сектора, тому що в них дуже велика регуляція. Якщо їхня регуляція сьогодні накладе на наш аграрний сектор, то наша ефективність дуже сильно зменшиться. Відповідно, будемо менше мати врожаї, менше експортувати", - наголосив він.
Як писав "Ми-Україна" раніше, українські аграрії вже пройшли екватор весняної посівної кампанії. Зерновими та зернобобовими культурами наразі засіяно понад 4,3 мільйона гектарів, що становить 76% запланованих площ.