Українські морські дрони змінили баланс сил у Чорному морі - Гетьман

Українські морські дрони змінили баланс сил у Чорному морі - Гетьман

До повномасштабного вторгнення росії в Україну Чорноморський флот рф вважався силою у чорноморському регіоні. Про те як українські морські дрони перевернули уявлення і порядок сили у Чорному морі розповів в ефірі телеканалу “Ми-Україна” військовий оглядач, майор запасу Олексій Гетьман.

За словами майора, раніше у кого були більші кораблі, і в кого їх було більше, той і мав перевагу на воді.

“З’ясувалося, що  можна невеликим дроновим флотом відігнати потужний російський флот до Новоросійська”, - наголосив Гетьман.

Він зауважив, що морський дрон Magura V7, який пару днів назад продемонстрував ГУР України є багаторазовим дроном.

“До цього морські дрони були “камікадзе”. Тобто вони були одноразові, вони зробили багато корисних справ - в тому числі вони відігнали російський Чорноморський флот на південь”, - додав Гетьман.

За його словами, новий дрон Magura V7 може нести зенітні ракети, з яких були збиті російські СУ-30

“Це означає, що він, по-перше, багаторазового використання, а по-друге, якщо він може нести ракету, то тут багато питань як він зміг захопити літак”, - сказав Гетьман.

Майор запасу зауважив, що зазвичай ЗРК складається з двох головних компонентів - це радіолокаційна станція, яка захоплює та супроводжує цілі, та пускова установка ракет.

“Тому яким чином ракета запускалася? Можна давати сигнал захоплення і наведення на ціль, але тоді треба використовувати літак або щось що має РЛС”, - сказав Гетьман.

Він наголосив, що тепер в України є ЗРК без використання людей, який плаває.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Чорноморський флот росії має серйозні проблеми з технічним обслуговуванням кораблів радянської побудови та укомплектуванням екіпажів моряками.

Головне