Українські "Ланцети": Федоров розповів, коли будуть на полі бою

Українські

Аналоги російський баражуючих боєприпасів типу БпЛА типу "Ланцет" з'являться на фронті вже у найближчому майбутньому, розповів в ефірі "Ми-Україна" голова Міністерства цифрової трансформації України Михайло Федоров. 

За його словами, на сьогодні є близько семи компаній, які виробляють подібні продукти - і вони вже не на стадії розробки, а на стадії тестування.

"Нещодавно чотири компанії презентували свої продукти, два з них досить ефективно вразили ціль. І зараз ми робимо весь комплект документації, щоб держава могла купувати ці продукти. Інші продовжимо тестувати, і зараз тестуємо майже кожного дня. Тому чекаємо в найближчі місяці вже застосування цих дронів на полі бою, я думаю, ми це дізнаємось з соціальних мереж, коли будемо бачити палаючу російську техніку", - розповів міністр.

Нагадаємо, Федоров також розповів, що Мінцифри почало заздалегідь готуватися до російського повномасштабного вторгнення і ще за кілька тижнів до 24 лютого 2022 року здійснило багато важливих для громадян рішень.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у Мінцифрі прозвітували, що в цілому за 2023 рік "Армія дронів" закупила 300 000 дронів для Сил оборони України. Закупівлі окремих груп безпілотників зросли в сотні разів, порівняно з 2022 роком.Серед них 90% - це дрони українського виробництва. 

Збір на БпЛА "СИЧ" для підрозділів ГУР МОУ:
🎯Ціль: 25 000 000 ₴
🔗Банка: https://send.monobank.ua/jar/35fgFkrftr
💳Картка: 5375 4112 1361 1622

Головне