На найбільшій світовій кліматичній конференції COP29 в Баку Україна представить план зеленої відбудови, розкаже про екологічні злочини росії та протидіятиме спробам окупантів легалізувати захоплені території. Про це в ефірі "Ми-Україна" повідомила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук.
"Участь України в такому плані конференції, яка за останні 29 років стала однією з ключових подій взагалі не тільки в сфері екології та клімату, але також в галузях економічної адженди всього світу. Тому використовуючи майданчик конференції ми маємо принаймні три вагомі причини, чому Україна має бути там представлена на високому рівні", - зазначила вона.
- Перш з все, участь України в COP29 це шанс нагадати світовій спільноті про війну та її вплив на довкілля.
"Нагадати ще раз про роботу в рамках Формули миру президента Володимира Зеленського, адже нещодавно в Гельсінкі понад 60 країн вже приєдналися до спільного комюніке щодо екологічної безпеки. На майданчику конференції ми будемо продовжувати цю роботу, в нас заплановано декілька заходів з представниками з понад 100 країн", - зазначила Гринчук.
- Другою метою є презентація планів зеленої відбудови України.
"Відбудова України не може бути без ігнорування кліматичної зеленої адженди, тобто відновлення має відбуватися з низьковуглецевими технологіями. Ми представимо світу наші здобутки, наші зміни в законодавстві. Нещодавно було прийнято рамковий кліматичний закон, працюємо над іншими важливими стратегічними документами, які як раз будуть інтегрувати в кожен сектор економіки всі наші зусилля щодо захисту клімату та довкілля, які відповідатимуть світовим та європейським", -пояснила міністерка.
- Третє завдання - протидія спробам росії легалізувати окуповані території.
"Одне з найголовніших завдань - не дати росії, щоб світ визнавав окуповані українські території, як російські. Адже росія постійно це робить, починаючи ще з 2014 року, в усіх таких міжнародних конференціях, намагаючись включити в звітність щодо викидів, біорізноманіття дані з територій окупованих Криму, Донецької та Луганської областей. Ми підозрюємо, що коли почнеться звітність по Паризькій угоді росія також включить в вою звітність Херсонську та Запорізьку області. Ми постійно блокуємо ці рішення, не дозволяємо їх розглядати на конференціях. Цей рік не буде виключенням", - підсумувала Гринчук.
Як писав "Ми-Україна" раніше, Азербайджан запросив Талібан на кліматичний саміт COP29.