Угоду про "транспортний безвіз" продовжили на рік: які зміни очікують українських перевізників

Угоду про

Заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач розповів про зміни, які очікують українських перевізників після продовження угоди з ЄС про "транспортний безвіз".

Як зазначив представник Мінрозвитку в ефірі "Ми-Україна", для українських перевізників майже нічого не зміниться. 

"Що стосується нових змін. Під час використання і застосування цієї угоди наші перевізники, знову ж таки, не потребуватимуть дозволи. Але повинні мати витяг з нашого реєстру ліцензій, який раніше вони не роздрукували, тому що в нас ці ліцензії не видаються як в інших країнах Європи, вони в нас повністю діджиталізовані - в електронному вигляді і ми їх не роздруковуємо. Але європейські колеги попросили роздруковувати такі документи для того, щоб вони могли їх перевіряти вже в країнах-членах Європейського Союзу. Це абсолютно не проблема для наших перевізників, оскільки вони в своєму кабінеті перевізника спокійно роздруковують цей витяг і з цим витягом вже виїжають за кордон. Тому, по великому рахунку, особливих змін в частині якихось конкретних документів, які потрібно перевізнику з собою мати, небагато. 

Так само, якщо машина виїжджає пуста, їй потрібно мати з собою документи на той вантаж, який вона буде забирати. Це або договір, або це може бути просто заявка, яку сам водій або перевізник заповнює, де вказує, який конкретно товар і в якій країні він забирає", - пояснив Деркач.

Водночас він додав, що угоду про "транспортний безвіз" з ЄС вдалося продовжити на 12 місяців з можливість пролонгації ще на шість місяців.

"Тут є хороша зміна. Це те, що ми продовжили угоду на 12 місяців плюс 6 місяців, тобто майже на 18. Це автоматичне продовження після 12 місяців ще на 6 місяців дасть можливість нашим перевізникам таку прогнозованість планування своєї роботи у міжнародних перевезеннях на дуже довгостроковий період. Тому це така перемога в продовженні цієї угоди", - наголосив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури.

Як повідомляли "Ми-Україна", Європейська комісія протягом наступних двох тижнів планує відновити мита на українські яйця. Ймовірно, мито також відновлять на цукор, оскільки Україна вичерпала квоти на їх постачання до Європейського Союзу.

Головне

Міністерство енергетики України звернулося до Міжнародного агентства з атомної енергії з закликом пришвидшити розгортання місій МАГАТЕ на критичних для українських АЕС підстанціях.