Наступним кроком після підписання угоди про копалини між Україною та США стане її ратифікація Верховною Радою, після чого почнеться створення Інвестиційного фонду. Про це в ефірі "Ми-Україна" розповів заступник голови Мінекономіки та торговий представник України Тарас Качка.
"По-перше, її треба ратифікувати. Це теж було досить чітко зрозуміло, що це угода, яка потребує згоди Верховної Ради. Це прямо записано в самій угоді. Тому очевидно, що ми почнемо консультації з парламентом, представимо максимально прозоро. Це для нас звичайно важливо, тому що угода унікальна і багато було маніпуляцій в медіа, "страшилок" незрозумілих. Тому очевидно, що зараз маємо консультуватися з парламентом для того, щоб угоду ратифікувати", - зазначив він.
Качка також повідомив, що відбудеться після ратифікації угоди про надра.
"Після ратифікації угоди почнеться створення самого фонду між американським агентством DFC і українським агентством розвитку приватно-публічного партнерства, який діє в межах Міністерства економіки. Будуть створені всі юридичні рамки між цими двома агентствами і все, і почнеться робота над здійсненням інвестицій", - заявив торговий представник.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Угода про копалини: Трамп оцінив, скільки США можуть від неї отримати
Він нагадав, що рішення щодо обсягів та місць видобутку корисних копалин залишаються виключно за українським урядом, а американська сторона отримуватиме вигоду лише "у фінансовому форматі в частині доходу від інвестицій, які буде робити фонд".
Як писав "Ми-Україна" раніше, угода Україною та США складається з 12 статей і преамбули та передбачає створення Інвестиційного фонду, що дозволить американцям заробляти на інвестиціях в Україну, а українській стороні - отримувати військову допомогу та кошти на відбудову.