Угоду підписано: в Мінекономіки назвали останню умову для створення Інвестиційного фонду

Угоду підписано: в Мінекономіки назвали останню умову для створення Інвестиційного фонду

Наступним кроком після підписання угоди про копалини між Україною та США стане її ратифікація Верховною Радою, після чого почнеться створення Інвестиційного фонду. Про це в ефірі "Ми-Україна" розповів заступник голови Мінекономіки та торговий представник України Тарас Качка. 

"По-перше, її треба ратифікувати. Це теж було досить чітко зрозуміло, що це угода, яка потребує згоди Верховної Ради. Це прямо записано в самій угоді. Тому очевидно, що ми почнемо консультації з парламентом, представимо максимально прозоро. Це для нас звичайно важливо, тому що угода унікальна і багато було маніпуляцій в медіа, "страшилок" незрозумілих. Тому очевидно, що зараз маємо консультуватися з парламентом для того, щоб угоду ратифікувати", - зазначив він. 

Качка також повідомив, що відбудеться після ратифікації угоди про надра.

"Після ратифікації угоди почнеться створення самого фонду між американським агентством DFC і українським агентством розвитку приватно-публічного партнерства, який діє в межах Міністерства економіки. Будуть створені всі юридичні рамки між цими двома агентствами і все, і почнеться робота над здійсненням інвестицій", - заявив торговий представник. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Угода про копалини: Трамп оцінив, скільки США можуть від неї отримати 

Він нагадав, що рішення щодо обсягів та місць видобутку корисних копалин залишаються виключно за українським урядом, а американська сторона отримуватиме вигоду лише "у фінансовому форматі в частині доходу від інвестицій, які буде робити фонд".

Як писав "Ми-Україна" раніше, угода Україною та США складається з 12 статей і преамбули та передбачає створення Інвестиційного фонду, що дозволить американцям заробляти на інвестиціях в Україну, а українській стороні - отримувати військову допомогу та кошти на відбудову. 

Головне