Підписання угоди з США надає Україні ціннісного геополітичного виміру. Яким чином підписана угода про надра може змінити вектор стратегічних відносин між країнами розповів в ефірі телеканалу “Ми-Україна” кандидат політичних наук, експерт-міжнародник Богдан Ференс.
За його словами, Трамп діє так, як обіцяв своєму виборчому електорату.
“Особливо тій частині виборців, яка була не зовсім задоволена політикою попередньої адміністрації, щодо фінансових можливостей та інструментів”, - додав Ференс.
Експерт стверджує, що про результати угоди рано щось говорити, але у Трампа з’являться додаткові аргументи та інструменти в контексті консультацій, щодо переговорів для закінчення війни в Україні.
“Цей інтерес буде підкреслюватись не лише для американського виборця, але і для тих компаній, які будуть зацікавлені у спільних проєктах, щодо тих чи інших розробок”, - резюмував Ференс.
Щодо дій росії у припиненні вогню та перемовин щодо закінчення війни, експерт наголосив, що російський диктатор Володимир Путін веде свою гру з Трампом.
“Вони намагаються скористатися геополітичним моментом, після ініціатив Трампа, щодо пошуку компромісних елементів для завершення російсько-української війни”, - зазначив Ференс.
Експерт зауважив, що росія намагається розтягувати переговорний процес, знаходити додаткові умови.
“Путін хотів би скористатися комунікацією з Трампом, для того, щоб потім використати це для внутрішньої аудиторії. Тому це такий баланс, який росія використовує останній час, роздратовує Трампа”, - додав Ференс.
Як писав "Ми-Україна" раніше, міністерка економіки України Юлія Свириденко та міністр фінансів США Скотт Бессент, 1 травня підписали Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США - Україна.