На момент аварії в реакторі четвертого енергоблока ЧАЕС знаходилось майже 200 тонн ядерного палива, а також тисячі тонн інших небезпечних матеріалів, які досі становлять загрозу. Про це в ефірі "Ми-Україна" повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук.
Вона наголосила, що захисна арка ЧАЕС, по якій було завдано удару армією рф, як раз і стримує потенційний радіаційний вплив.
"Її основна функція - це як раз обмеження радіаційного впливу об'єкта укриття для населення, персоналу та навколишнього середовища в умовах будь-якої ситуації, і в звичайному стані, і разі пошкоджень як сьогодні наприклад. Маємо пам'ятати, що на момент аварії всередині зруйнованого четвертого енергоблоку знаходилось 2000 тонн горючих матеріалів, 1300 паливовмісних матеріалів, майже 200 тонн ядерного палива, велика кількість високоактивних і радіоактивних відходів, радіоактивних пил і саме захисне укриття захищало від будь-якого додаткового впливу, який міг бути від всіх цих матеріалів. Удар по захисній конструкції цього енергоблока ЧАЕС дійсно може нести реальну загрозу. Саркофаг будувався, щоб стримувати будь-які можливі порушення в технологічних режимах роботи і також підйом радіоактивного пилу, арка його дійсно стримує", - розповіла Гринчук.
За її словами, наразі ситуація на ЧАЕС стабільна, але постійний контроль за об'єктом триває.
Як писав "Ми-Україна" раніше, голова МЗС Андрій Сибіга провів зустріч з гендиректором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі. Головною темою зустрічі став російський удар по ЧАЕС.