У ВМС відповіли, куди поділись баржі, які захищали Кримський міст

У ВМС відповіли, куди поділись баржі, які захищали Кримський міст

В Керченській протоці залишилось лише 18 барж із захисного периметру Кримського мосту. Найбільш імовірно, що це пов'язано з настанням сезону штормів, заявив в ефірі "Ми-Україна" речник ВМС ЗС України Дмитро Плетенчук.

"Якщо міркувати логічно, то навряд чи росіяни самі кудись їх відтягнули, тому що вони свій функціонал мають виконувати. Тому, ймовірніше за все, цей кейс не пов'язаний з їхніми бажаннями. Скоріше, це якраз той випадок, коли втручається безпосередньо природа і, відповідно, враховуючи погодні умови це могло стати саме результатом штормів. Я думаю що згодом ця інформація вже буде верифікована, але можна побачити в принципі на знімках супутникових, що там змінилася трошки картина. Саме тому вони мабуть і намагалися максимально перед сезоном встановити кількість різноманітних загорожень, гідротехнічних споруд з розрахунку на отакі можливі втрати. В принципі, ми передбачали те, що ця конструкція вона там до весни вже буде мати деякі природні зміни", - розповів він.

Плетенчук зауважив, що попри зменшення кількості барж до 18, вони залишаються частиною комплексної системи захисту цього тимчасового об'єкту. 

"Факт той, що цей об'єкт досі стоїть, то мабуть якусь ефективність баржі мають. Особливо якщо брати в сукупності з іншими факторами - і патрулювання з води, зараз є інформація що вони почали використовувати навіть катери берегової охорони ФСБ; і авіація, яка там постійно здійснює літаковильоти; і вертольоти постійно для цього так само залучають. Тому як комплекс заходів і один з їх елементів мабуть вони мають значення все ж таки тому що так вони перекривають там безпосередній доступ. Але все одно сподіваюся що згодом ця перепона так само зникне" , -зазначив речник ВМС. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, військовий оглядач Олексій Гетьман оцінив, скільки у росіян є систем С-400 в Криму.

Головне