У ВМС окреслили перспективи розмінування всієї акваторії Чорного моря

У ВМС окреслили перспективи розмінування всієї акваторії Чорного моря

Україна наразі контролює мінну безпеку лише в районі трьох портів Одеси, обстеження решти акваторії Чорного моря є неможливим з огляду на безпекову ситуація. Про це в ефірі "Ми-Україна" повідомив речник ВМС ЗС України Дмитро Плетенчук.

"Враховуючи те, що ми досі зустрічаємося з мінами з Другої світової війни, дати 100%-ої гарантії якоїсь на всю акваторію ніхто не може, починаючи з закінчення цієї війни. Що стосується загалом ситуації є у нас зараз три великі порти Одеси, які працюють, які фактично входять до інфраструктури, що забезпечує роботу нашого зернового коридору і, відповідно, цю акваторію, ці якірні стоянки, безпосередньо шляхи морських комунікацій, по яких ходять ці судна, ми постійно моніторимо щодо мінної безпеки. Ми звісно реагуємо в разі виявлення цих загроз, це відбувається нон-стоп силами ВМС. Звісно ми не маємо повного обсягу необхідного нам обладнання і устаткування, але тим не менш ми справляємося з цим завданням", - зазначив він. 

Щодо решти Чорноморської акваторії оцінити ситуацію наразі неможливо.

"Допоки там не буде проведено відповідну операцію, допоки не буде достатній рівень безпеки загальний, який дозволить туди завести протимінні кораблі, відповідний персонал і почати цю акваторію обстежувати - це, наприклад Дніпробузький лиман, який дає вихід в Чорне море, це решта акваторії, де зараз фактично немає доступу цивільних суден - доти казати рано, яка ситуація там", - пояснив Плетенчук.

Як писав "Ми-Україна" раніше, станом на ранок 13 лютого рф вивела чотири кораблі в акваторію Середземного моря, три з них носії ракет "Калібр" з загальним залпом до 26 ракет.

Головне