У ОПУ розповіли, з якими ще країнами веде перемовини Україна щодо безпекових гарантій

У ОПУ розповіли, з якими ще країнами веде перемовини Україна щодо безпекових гарантій

Україна вже веде переговори щодо безпекових гарантій з низкою країн. Першочергово йдеться про Сполучені Штати Америки. Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" на каналі "Ми-Україна" розповів радник керівника Офісу президента Владислав Власюк.

За його словами, Україна хоче підписати безпекові договори з якомога більшою кількістю країн. Зокрема, зі США, Канадою, Францією, Німеччиною, Італією та Польщею.

"В нас мета абсолютно зрозуміла. Це вступ до НАТО. Цей документ, такий же аналогічно документ розробляється з низкою інших країн, починаючи зі Сполучених Штатів, Німеччина, Італія, Франція, Канада, Польща. Зі всіма ними також пропрацьовуються дуже схожі документи. Іде абсолютно ідентичне серед усіх країн надання безпекових гарантій для України. Тобто, по суті, це такий поступовий вступ до системи координат НАТО через оці безпекові договори. Як тільки у нас буде певна кількість підписаних відповідних договорів безпекових гарантій, відповідно далі вже буде максимально неможливо відмовити Україні у приєднанні до НАТО. Це такий в нас поступовий впевнений шлях до повноцінного приєднання до НАТО", - пояснив Власюк.

Водночас він додав, що підписання безпекової угоди з Великою Британією стало потужним юридичним сигналом для росії.

"Це приклад всім іншим країнам, що Велика Британія захищає Україну і буде захищати Україну", - заявив радник голови ОПУ.

Як повідомляли "Ми-Україна", голова Верховної Ради Руслан Стефанчук розповів, чому підписаний безпековий договір з Великою Британією є гарантіями безпеки для України. За його словами, важливим моментом документа є те, що країна, яка його підписала, зобов'язується у разі нападу на Україну надати їй все необхідне протягом 24 годин.

Головне