У Міненерго оцінили збитки, завдані енергосистемі росіянами за два роки війни 

У Міненерго оцінили збитки, завдані енергосистемі росіянами за два роки війни 

Українська енергетика за період повномасштабної війни зазнала збитків на понад 11,5 млрд доларів. Вказана сума не включає збитки завдані армією рф 22 березня, розповіла в ефірі "Ми-Україна" заступниця голови Міненерго Світлана Гринчук. 

"В цьому плані ми активно співпрацювали зі Світовим банком, який проводив глобальне дослідження збитків саме енергетики внаслідок атак і за час повномасштабної війни, не враховуючи останню атаку, це було 11,5 млрд доларів. Ну і ця остання атаки, я думаю, також буде оцінюватися дуже великими сумами, можливо навіть мільярдами доларів, тому що було завдано дійсно багато збитків", - зазначила вона. 

Гринчук розповіла, що точно оцінити у грошовому вираженні збитки від масованого обстрілу поки що неможливо. 

"Ще триває розбір завалів, щоб можна було оцінити наслідки та пошкоджене обладнання. На деяких об'єкта було значно пошкоджено будівлі, в яких знаходилося обладнання. Але ми вже зараз працюємо над пошуком альтернатив на заміну", - пояснила заступниця міністра. 

Нагадаємо, російське окупаційне військо під час масованого комбінованого удару по Україні 22 березня уразило ракетами та дронами десятки об’єктів енергетичної системи. "Прильоти" зафіксовані у Вінницькій, Івано-Франківській, Львівській, Хмельницькій, Запорізькій, Одеській, Дніпропетровській та Харківській областях. В результаті атаки понад мільйон споживачів залишилися без електрики.

Як писав "Ми-Україна" раніше, в Міністерстві захисту довкілля повідомили, що ситуація на ДніпроГЕС у Запоріжжі після російського обстрілу контрольована — витік нафтопродуктів не фіксується. 

Головне