У 2026 році інфляція буде 6,6%, у 2027 - близько 5% - Фурман

У 2026 році інфляція буде 6,6%, у 2027 - близько 5% - Фурман

Національний банк України проводить жорстку монетарну політику, утримуючи облікову ставку на рівні 15,5%. Про те як це впливає на ціни в Україні, та як зміниться інфляція в державі розповів в ефірі телеканалу "Ми-Україна" член ради НБУ та доктор економічних наук Василь Фурман.

За його словами, облікова ставка - це ключовий інструмент, який показує, чи проводить НБУ жорстку, чи м’яку політику. Наразі політика є жорсткою, і це пов’язано з підвищеним рівнем інфляції в країні.

"Якщо брати ту офіційну статистику, яка у нас сьогодні є, це понад 14% за червень - є динаміка на зниження. Вчора Національний банк України оновив свій макропрогноз і говорить про те, що інфляція в нашій державі і надалі буде зменшуватися", - сказав Фурман.

Він додав, що згідно з оновленим макропрогнозом НБУ, інфляція до кінця 2025 року може знизитися до 9,7%, у 2026-му - до 6,6%, а в 2027-му - наблизитися до цільового рівня у 5%.

"Ціль це 5%. Тобто щоб інфляція була близько до цієї цілі. Це тоді буде дуже сприятливе середовище для всіх", - наголосив Фурман.

Економіст додав, що коли інфляція знижується до таких значень, в економіці створюються передумови для стабільного розвитку, інвестицій та довгострокового планування.

Фурман зазначив, що за умов жорсткої монетарної політики громадяни частіше відкладають гроші, зокрема - кладуть кошти на банківські депозити або інвестують у військові облігації. Саме гривневі депозити наразі мають вищу дохідність, ніж іноземна валюта.

"Якщо порівнювати, наприклад, розміщення грошей у гривневих депозитах із доларовими, то в національній валюті - прибутковість вища, навіть з урахуванням інфляції", - підкреслив експерт.

На відміну від іноземної валюти, з якої фактично немає прибутку, інвестиції в гривні, за його словами, стають більш привабливими.

Як писав "Ми-Україна" раніше, головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус заявив, що якщо інфляція в Україні сягне облікової ставки (приблизно 16%), то це вже буде критичний сигнал для економіки.

Головне