Масштаби екологічної катастрофи через розлив мазуту біля берегів Криму будуть лише зростати, оскільки окупаційна влада не вживає необхідних заходів для локалізації забруднення. На цьому в ефірі "Ми-Україна" наголосив заступник начальника штабу ВМС у 2004-2020 роках Андрій Риженко.
"Це тільки початок цієї катастрофи. Фактично минуло менше місяця і зараз мазут розтікся по морському дну, в епіцентру цієї аварії. Потім його почало нести течією, спочатку -в напрямку сходу, і епіцентр викидів був біля Анапи. Кожного дня вони там збирають оці викиди мазутні. Потім - через три тижні - викиди досягли узбережжя Криму, при чому цей мазут вже не лише в східному Криму, а він вже досяг Севастополя та Євпаторії. Це вже критично, тому що там глибини набагато менші і так, якщо туди мазут пройде він досить швидко досягне нашого узбережжя, а потім і інших", - зазначив він.
Риженко нагадав, що наразі в Чорному морі може бути від 4000 до 8000 тонн мазуту, "ніхто не знає, скільки точно". А росіяни нічого не роблять, щоб локалізувати цей значний витік.
"Тут треба зараз формувати якісь пошуково-рятувальні судна, шукати, де саме на морському дні знаходиться цей мазут і намагатися викачати його там де це можливо, щоб він не розтікався. Тому що 8000 тонн це не кілька кілограмів чи сотень кілограмів, це дуже багато і його викидати буде дуже довго. І те, що зараз робиться в районі Анапи - ця робота не буде мати жодного ефекту. Після першого ж шторму будуть знову викиди, будуть страждати тварини. Коли почнеться потепління, це почне випаровуватися, мазут піде на поверхню і викиди можуть бути набагато більшими. Більш того, мазут не буде на поверхні піску, він просочуватимуться всередину і буде ще гірше, будуть ще більш негативні наслідки" - сказав він.
Як писав "Ми-Україна" раніше, у Керченській протоці між Кримом і Краснодарським краєм росії внаслідок розливу нафти загинули 32 дельфіни.