Субсидії на оренду житла для ВПО: в Мінсоцполітики пояснили, що змінилося у програмі підтримки

Субсидії на оренду житла для ВПО: в Мінсоцполітики пояснили, що змінилося у програмі підтримки

Уряд розширив програму субсидій на оренду житла для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Перша заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак в ефірі "Ми-Україна" детально роз'яснила, які ключі зміни відбулись у програмі. 

Програма субсидії на оренду житла для ВПО: головні зміни

Програма субсидій на оренду житла для ВПО зазнала суттєвих змін, спрямованих на розширення кола отримувачів та збільшення розміру допомоги:

  • родина ВПО сплачує лише 20% свого сукупного доходу за оренду, решту компенсує держава;
  • можливість оренди у юросіб - раніше договір можна було укладати лише з фізичними особами чи ФОПами,
  • істотне підвищення розміру субсидій, особливо для родин із середнім рівнем доходів,
  • можливість орендувати не лише квартиру чи будинок, а й кімнату. 

Хто має право на отримання субсидій

Важливо, що програма доступна для всіх категорій ВПО, незалежно від часу переміщення. 

"Субсидія на оренду доступна для будь-якої родини ВПО. До речі, не тільки тих, хто перемістився після повномасштабного вторгнення, але і тих, хто перемістився ще до того, ще з 2014 року. Отже, тепер родина, яка раніше не підпадала, не мала можливості потрапити отримати таку підтримку, тому що, наприклад, в неї доходи були вищі, ніж поріг, встановлений під цією програмою, тепер  теж можуть отримувати підтримку на оренду житла завдяки внесеним змінам", - розповіла Марчак.

Як розрахувати розмір своєї субсидії

Для зручності розрахунку потенційної субсидії Мінсоцполітики розробило спеціальний онлайн-калькулятор.

"Будь-яка родина внутрішньопереміщених осіб може скористатися спеціально розробленим калькулятором, в який можна ввести всі параметри, які стосуються вашої родини, наприклад, скільки у вас членів родини, де саме ви орендуєте своє житло, які доходи ваші, і такий калькулятор дозволить вам одразу подивитися орієнтовну вартість субсидій, яку вам держава може призначити", - розповіла представниця Мінсоцполітики.

Як писав "Ми-Україна" раніше, за два роки функціонування держпрограми єОселя близько 100 000 українських сімей змогли отримати фінансування на відновлення пошкодженого житла або придбання нового за житловими сертифікатами.

Головне