Білорусь змушена піднімати авіацію через будь-які дрони, оскільки неможливо одразу визначити, чи це небезпечний "шахед", чи російська фальш-ціль. На цьому в ефірі "Ми-Україна" розповів авіаексперт Костянтин Криволап.
Він також розповів, що нині рф використовує переважно не оригінальні іранські "шахеди", а власні копії, зібрані з іноземних комплектуючих.
"Я думаю, що зараз до нас оригінальні "шахеди" вже не летять. В рф привозять комплектуючі, тому що там росіяни у великих кількостях освоїли виробництво цих фюзеляжів і тепер їх там просто збирають. Комплектація китайська, частково іранська, бойові частини - різні. І я не знаю, що саме полетіло в Білорусь - "Гербера" чи оця пародія, чи "Герань", чи "Гарпія", такої інформації нема... Якщо в Білорусь летить "шахед" то це небезпечно, а якщо це фальш-цілі - "Гербери" або пародії, то це не небезпечно. Але ж білорусам все одно доведеться підіймати літаки, бо вони не знають, що це полетіло. То ця гра для усіх однакова", - розповів Криволап.
Як писав "Ми-Україна" раніше, 26 листопада стало складним днем для ППО України. Росіяни запустили по країні чотири "Іскандери-М" та рекордні 188 дронів. Летіли "шахеди" з Орла, курська, Брянська і Приморсько-Ахтарська. Наші воїни збили 75 БпЛА, ще 95- "локаційно втрачені", а п'ять- полетіли в бік РБ.