Розмінування аграрних територій стане одним з ключових питань на Саміті миру, - Марчук

Розмінування аграрних територій стане одним з ключових питань на Саміті миру, - Марчук

Розмінування аграрних територій в Україні стане ключовим питанням поряд з експортом на Глобальному саміті миру у Швейцарії, зазначив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук, підкреслюючи важливість цього процесу для продовольчої безпеки.

Про це він повідомив в ефірі “Ми-Україна”.

Одним з головних питань є розмінування наших територій, особливо полів, що залишаються замінованими. Це стосується як тимчасово окупованих, так і вже деокупованих територій, де ще триває робота з розмінування. Цей процес може зайняти десятки років.

Марчук зазначає, що у деокупованих частинах України близько 2 мільйонів гектарів землі потребують обстеження та розмінування. Ці території мають потенціал для вирощування культур, які потрібні для забезпечення продовольчої безпеки у світі, включаючи країни Азії, Африки та Близького Сходу.

“Чим швидше буде розвиватися процес розмінування, тим активніше будуть проводити польові роботи аграрії на Харківщині, Сумщині, Миколаївщині, Херсонщині, Донецькій області. Навіть в умовах загроз постійного обстрілу, наприклад, в Донецькій області аграрії закінчили посівну кампанію, і для них дуже важливо, щоб те, що вони зберуть потім, була можливість його продати, реалізувати. Це єдиний шанс людям отримати фінансову спроможність”, - додав він.

Марчук сказав, що державні гарантії на 2024 рік у вигляді трьох мільярдів гривень для компенсації витрат на розмінування будуть корисними. Програма передбачає, що 80% витрат компенсуватиме держава, а 20% - товаровиробники, і цих коштів буде достатньо для початку процесу.

Як писали "Ми-Україна" раніше, на сьогодні мільйони тонн вантажів перевантажуються портами Великої Одеси, Україна вийшла на довоєнні показники експорту.

Головне