Амбітний план російських військ щодо прориву на сумському напрямку завершився повною невдачею. Росіяни не змогли досягти жодної з поставлених цілей, незважаючи на залучення значних сил та засобів.
Про це у ефірі "Ми-Україна" повідомив Сергій Кузан, голова Українського центру безпеки та співпраці.
За словами експерта, російське командування сконцентрувало на сумському напрямку потужне ударне угруповання, до складу якого входили морська піхота та десантно-штурмові підрозділи. Це були ті самі сили, які раніше витіснили український Курський плацдарм.
Основною метою операції був вихід до обласного центру або принаймні наближення на відстань ураження ствольної артилерії - близько 15 кілометрів. Таке позиціонування дозволило б російським військам перерізати логістичні шляхи між Сумами та Харковом, розколоти фронт та відтягнути українські резерви на новий напрямок. Кінцевою ціллю було поступове руйнування міста Суми.
Однак український оборонний план виявився набагато ефективнішим за російські розрахунки. Оборона тривала кілька місяців від початку ворожого наступу. Українські сили спочатку дозволили противнику заглибитися в область, а потім почали планомірно руйнувати його логістичні лінії та завдавати ударів по резервах.
"Поступово зникровлювали їхні угруповання", - пояснив Кузан механізм української тактики.
Курський плацдарм продовжує виконувати свою функцію - звідти українські сили руйнують російську логістику та розтягують ворожі резерви, не даючи реалізуватися російським планам.
Особливо складна ситуація для російських військ склалася в районі Тьоткиного, де утворився справжній котел. Туди росіяни продовжували кидати все більше піхоти, яка практично повністю знищувалася або потрапляла в полон.
Як писали "Ми-Україна" раніше, росіяни не перейшли адміністративний кордон Дніпропетровської області, але загроза залишається. Нині бої йдуть в населених пунктах в безпосередній близькості до межі між областями