Роботодавці контролюватимуть візити своїх працівників до ТЦК: як це буде відбуватися

Роботодавці контролюватимуть візити своїх працівників до ТЦК: як це буде відбуватися

Згідно з новим законом про мобілізацію, роботодавці теперь не лише вручають повістки, але й мають проконтролювати їхній візит до ТЦК. Про це йдеться у сюжеті “Ми-Україна”.

Відповідно до нових правил, роботодавці повинні вручати повістки своїм військовозобов'язаним працівникам. Щоб отримати дозвіл на вручення повістки, керівництву повинна прийти інформація “згори”.

“Спочатку повинні зібратися обласні військові адміністрації, дати розпорядження відповідні районні міські. Міські вже більш наближені до підприємства, вони створюють там свої комісії, включаються ТЦК, видаються відповідні накази і тільки потім це доходить до підприємства”, - розповів президент конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко. 

На самому підприємстві керівництво виділяє працівника, який буде видавати повістки та вести облік даних військовозобов'язаних колег.

“Також цей працівник буде фіксувати факти відмови від отримання повістки на відео, а також інформувати ТЦК та СП про працівників, які звільнились під час отримання повістки чи інформації компанії”, - додав Мірошниченко.

Після цього роботодавець повинен доставити працівників, які отримали повістку, до місця збору та протягом трьох днів проінформувати ТЦК про результати. 

“Потрібно усвідомлювати, що ці мобілізаційні заходи, вони передусім стосуються тих, хто працює на підставі трудового договору. Не підпадають ті особи, які працюють без трудового договору взагалі, ті, хто працюють за цивільно-правовою угодою”, - пояснив юрист соціальних трудових досліджень Віталій Дудін.

Також неважливо працює людина дистанційно чи очно.

“Виходить, що навіть домівка працівника, якщо він працює саме за трудовим договором про дистанційну роботу, може бути визнена місцем виконання роботи”, - зазначив Дудін.

Якщо роботодавець не надасть до ТЦК перелік військовозобов'язаних або працевлаштує людину, яка не стала на військовий облік, то йому за це передбачено штраф.

“Мінімальний штраф буде становити 34 000 гривень”, - наголосив юрист.

Максимальный штраф за правопорушення - близько 60 000 гривень. Експерти кажуть, що це справжній виклик для бізнесу. 

“Це може сприяти тінізацію ринку праці. На жаль, коли це буде відбуватись на підприємстві, це точно буде демотивувати працівників й буде певне напруження на ринку праці”, - наголосив Мірошниченко. 

Щоб запобігти цьому, існує система бронювання від мобілізації. Розрахована вона для офіційно працевлаштованих працівників, які стоять на військовому обліку. 

Під бронь потрапляють працівники критичної інфраструктури, держслужбовці та працівники оборонпрому 

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, федеральний уряд Німеччини дозволив Україні застосовувати німецьку зброю для ударів по об'єктах на території росії.

Головне