Ракетоносії рф у Чорному морі споряджені понад 40 "Калібрами", - Гуменюк

Ракетоносії рф у Чорному морі споряджені понад 40

Від ранку 20 лютого ворог наростив корабельне угруповання в Чорному морі до двох суден, проте носіїв високоточного озброєння на бойовому чергуванні в акваторії зараз немає. Про це в ефірі "Ми-Україна" повідомила керівниця пресцентру Сил оборони півдня Наталя Гуменюк.

"В акваторії Чорного моря ми зараз спостерігаємо два кораблі, які забезпечують охорону пункту базування, в Азовському морі- один, він викриває надводному обстановку та відстежує цивільне судноплавство. Ракетоносії всі заведені в пункти базування. Пам'ятаємо про те, що їх є надводних та підводних із загальною кількістю "Калібрів" понад 40 одиниць, вже готових та споряджених. Навіть попри ті проблеми, які вони мають з їх подальшої логістикою та обслуговуванням . Тому у випадку виходу ракетоносіїв на бойове чергування ми завжди оперативно повідомляємо, щоб люди мали на увазі і не нехтували сигналами повітряної тривоги", - розповіла вона. 

Нагадаємо, станом на ранок 20 січня, за даними ВМС ЗСУ, в басейні Чорного моря службу ніс один російський корабель. Тим часом, у Середземномор'ї на бойовому чергування перебуває один носій "Калібрів", споряджений вісьмома крилатими ракетами.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у лютому у Міноборони повідомили, що Україна працює над формуванням морського угруповання протимінних сил у Чорному морі. До нього першочергово увійдуть два кораблі класу "Sandown", які Велика Британія передала Україні. Це кораблі "Черкаси" та "Чернігів", що вже залучалися до багатонаціональних навчань під українським прапором.

Головне