Путін наказав за будь-яку ціну взяти Авдіївку, бо йому треба "здобутки" до виборів, - Черник

Путін наказав за будь-яку ціну взяти Авдіївку, бо йому треба

Армії рф не вдалося досягти глобальних цілей у війні проти України, тому вона зосередилися на виході до адмінкордонів Донеччини та Луганщини. Взяття Авдіївки особисто Володимиру Путіну потрібне для демонстрації хоч якихось результатів перед прийдешніми виборами в росії, розповів військовий експерт Петро Черник.

"Путін віддав наказ брати Авдіївку кінцево і безповоротно. Чому? Тому що йому потрібні хоч якісь політичні позитивні результати, щоб виходити на весну на самоперепризначення на президентському посту і показати своєму населенню, що вони досягнули якогось результату. Стратегічної мети ліквідувати українську державність вони не опанували і вже не опанують, а от завдання мінімум - вийти на адміністративні кордони Донеччини та Луганщини - вони  перед собою поставили. І якщо цар сказав за будь-яку ціну взяти Авдіївку, вони за ціною в кишеню не полізуть", - пояснив він. 

Експерт наголосив, що всього за шість днів боїв за Авдіївку росіяни втратили більше 5000 убитими.

"Якщо помножити цю цифру на три, то матимемо 15 000. А повнокровна дивізія - це 12 500. Втратити дивізію і просунутися на 2 км, що є оперативними показниками роти, це більш ніж скромні показники для "другої армії світу", - додав Черник.

Водночас він підкреслив, що Бахмут був взятий саме піхотою, а росія декларує власний мобілізаційний ресурс на рівні від 1,5 до 3 млн осіб. 

Нагадаємо, на Таврійському напрямку ситуація залишається напруженою, ворог продовжує активні наземні піхотні атаки, місцями застосовує бронетехніку. Минулої доби на вказаному відтинку фронту окупантів поменшало одразу на майже пів тисячі осіб, також було утилізовані сім російських танків та 13 одиниць броньованої техніки.

Як писав "Ми-Україна" раніше, за останні 20 днів лише на Таврійському напрямку в полон здалися 60 російських загарбників.

Головне