Нові протести фермерів у Польщі спричинені не лише невдоволенням політикою ЄС, але і страхом конкуренції з якісною та дешевшою продукцією з України. Про це в ефірі "Ми-Україна" заявив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.
"Якщо дивитися на складову протестів, яку відбуваються в ЄС, вони більшою мірою обумовлені невдоволенням політикою аграрної в Брюсселі щодо товаровиробників. Це пояснюється тим, що процес виробництва дорожчає, вимоги перед товаровиробниками щодо "зеленої політики" піднімають такі планки стосовно інвестиції в насіння, мінеральні добрива тощо, тому затрати на виробників лягають більші, а дотації щороку зменшуються. Окрім загальної політики там, на жаль, лунає і питання щодо України. Тому що в умовах запровадження програми без мит і без квот, коли нам вдалося експортувати значну кількість продукції, вони відчули що українська продукція є якісною, але і дешевшою. Вони бояться цієї конкуренції", - пояснив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна за рік наростила експорт до $41,6 млрд: топ товарів та країн-імпортерів
Марчук наголосив на тому, що насправді Варшава та Київ мають виступати як партнери, враховуючи те, що Україна прийняла для себе політичний курс на євроінтеграцію. За його словами, українська агроспільнота неминуче стане частиною європейської, тому сьогодні необхідно шукати шляхи порозуміння між виробниками обох країн.
Нагадаємо, польські фермери 3 січня проводять демонстрацію у Варшаві, висловлюючи своє невдоволення як політикою ЄС, так і імпортом з України. Після протесту учасники планують вирушити до Національного театру, де сьогодні проходитиме урочиста церемонію початку головування Варшави в ЄС.
Як писав "Ми-Україна" раніше, Польща вирішила не запрошувати посла Угорщини на урочисту церемонію початку головування Варшави в ЄС. Угорський прем'єр Віктор Орбан також не отримав запрошення на церемонію у Великому театрі Варшави.