Посівна-2025: в Україні засіють 24 млн га та збільшать площі під пшеницю

Посівна-2025: в Україні засіють 24 млн га та збільшать площі під пшеницю

В Україні успішно стартувала посівна кампанія. Ринок забезпечений необхідними ресурсами, а структура посівів змінюється на користь культур із вищою рентабельністю, розповів в ефірі "Ми-Україна" міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль.

"Є певні зміни в культурах, які ми сіємо. На ці зміни впливають агрономічні особливості, стан перезимування культур, і особливо впливає ринок. Тобто фермери і аграрії в цілому розуміють, які культури мають кращу рентабельність і орієнтуються на світові ціни. В цьому році дійсно ми маємо трохи більше посівів саме в пшениці, тому що бачимо сильний попит на українську пшеницю, тому що це одна з наших основних культур для експорту і для виробництва. Також впевнено бачимо культуру кукурудзу в цій зміні, тому що і кукурудза має гарну рентабельність, і особливість в тому, що технічні культури, це соняшник і соя, також будуть посіяні на площі 7 730 000 га, тому що і в сої, і в ріпаку, і в соняшнику також гарна рентабельність", - розповів він. 

Міністр розповів, що під ярі та зернові культури цього року планують відвести 5 760 000 га, кукурудзу — 4 100 000 га, а під технічні культури (соняшник, соя, ріпак) — 7 730 000 гектарів.

"Тобто, фактично, орієнтовно 24 млн гектарів української землі буде знову задіяно в агровиробництві", - зазначи Коваль. 

Важливим фактором успішної роботи аграрного сектору, за його словами, є налагоджений експорт продукції через морські порти.

"Січень-лютий показав, що 90% нашої агропродукції сьогодні експортується морем. Що це для нас говорить? Що український агропродукт доставляється до найвіддаленіших куточків нашої планети. Ми бачимо сьогодні українську продукцію в Малайзії, в Індонезії, Близький Схід, Африка. Ми збільшуємо присутність української продукції завдяки ефективній роботі ЗСУ і тому, що порти сьогодні в Україні працюють", - розповів голова Мінагро. 

 Як писав "Ми-Україна" раніше, міністр фінансів Сергій Марченко попередив про "дійсно руйнівні" наслідки для економіки України, якщо надзвичайні торговельні заходи ЄС, що скасували мита та квоти на український експорт, не будуть продовжені після 5 червня 2025 року.

 

Головне