Фактично половина загальної площі Харківщини вважається потенційно замінованою територією. Практично щоденно в області підриваються люди, сільськогосподарська техніка та автомобільний транспорт, розповів в ефірі "Ми-Україна" голова місцевої ОВА Олег Синєгубов.
Він додав, що такі підриви відбувається на лише на полях або угіддях, а і навіть на подвір'ях приватних будинків.
"На жаль, ми майже щодня фіксуємо такі випадки, або сільськогосподарська техніка наїжджає, або транспорт, або люди підриваються не лише на полях чи лісосмугах, а й на власному подвір'ї приватного домогосподарства. Фактично половина області вважається потенційно замінованою, найбільш небезпечним є Куп'янський та Ізюмський напрямки", - зазначив він.
Влада на місцях постійно інформує населення про небезпеку відвідування лісів, лісосмуг та річок. На Харківщині безперервно триває розмінування.
"У нас розмінування проходить по двох напрямках - так зване оперативне розмінування (це саме по викликах, коли люди звертаються) і масштабне розмінування. На жаль, воно сконцентровано виключно поблизу ліній електропередач і іншої критичної інфраструктури. У нас не вистачає можливостей для проведення розмінування тих самих с\г угідь тощо, тому що там площа замінована досить велика", - розповів Синєгубов.
Очільник ОВА додав, що станом на сьогодні підрозділами Держслужби з надзвичайних ситуацій та іншими саперними групами знешкоджено більш як 80 000 вибухонебезпечних предметів на Харківщині.
Як писав "Ми-Україна" раніше, Україна залучила близько 500 мільйонів євро на розмінування, які витратять на засоби обстеження, техніку та екіпірування саперів.