Плетенчук оцінив наслідки втрати росією бази у Тартусі в Сирії

Плетенчук оцінив наслідки втрати росією бази у Тартусі в Сирії

росія тримала в сирійському Тартусі повний спектр бойових кораблів, включаючи два підводні човни класу "Варшавянка" з Чорноморського флоту рф, які не змогли повернутися після початку повномасштабного вторгнення. Про це в ефірі "Ми-Україна" повідомив речник ВМС ЗС України Дмитро Плетенчук.

"росіяни там тримали різні одиниці, були там і підводні човни - до речі, два з них на початок повномасштабного вторгнення були зі складу Чорноморського флоту. Вони не змогли повернутися, це ті самі "Варшавянки", які у нас тут перебувають в акваторії. Там і фрегат як мінімум один залишався з ЧФ рф, і там вони періодично тримають ракетоносії. Так само там були і великі десантні кораблі, тобто повна номенклатура одиниць, які можуть забезпечувати їхні інтереси в регіоні. І, в першу чергу, це носії крилатих ракет", - розповів він.

За його словами, втрата бази "підскоку" в Тартусі позбавила рф важливого військового важеля впливу на геополітичну ситуацію. 

"Вони могли в такий спосіб мати важіль військовий на геополітичну ситуацію. Ніхто ж не міг гарантувати, що, наприклад, з цієї акваторії вони не обстріляють тими самими "Калібрами" або ще чимось якісь об'єкти безпосередньо в Сирійській Арабській Республіці в інтересах Башара Асада. Ніхто не міг гарантувати, що вони так само не обстріляють якісь об'єкти в Африці, де в них там є теж більш-менш лояльні до них різноманітні уряди. Для них фактично це була точка з якої вони могли контролювати багато різних напрямів своєї діяльності, в тому числі в Африці, не рахуючи Близького Сходу. Тому для них це була дуже важлива база", - зауважив Плетенчук. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ізраїль знищив військовий флот Сирії - голова МО підтвердив

Він нагадав, що російська база в Тартусі, відкрита ще за часів Брежнєва Асадом-старшим, десятиліттями забезпечувала російську військову присутність у Середземномор'ї. До 24 лютого 2022 року логістика здійснювалася через турецькі протоки з Чорного моря. Після їх закриття, рф  була змушена робити гак навколо Європи.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у ВМС розповіли, що росія була змушена продати Індії серію новітніх фрегатів через відсутність українських двигунів виробництва миколаївського заводу "Зоря-Машпроєкт".

Головне