Плацдарм на лівобережжі: ворог вже два дні не проводить штурми, - Гуменюк

Плацдарм на лівобережжі: ворог вже два дні не проводить штурми, - Гуменюк

Упродовж двох останніх діб не було зафіксованого жодного штурму на український плацдарм на лівому березі Херсонщини. Попри це росіяни зазнають суттєвих втрат, лише минулої доби армія рф поблизу Кринок втратила близько 40 бійців, розповіла в ефірі "Ми-Україна" речниця Сил оборони півдня Наталя Гуменюк.

"Наразі спостерігаємо у них глибоку задумливість, тому що протягом двох діб немає штурмових дій. Але все ж таки втрати у ворога, навіть на тих позиціях, які неподалік наших плацдармів, досить потужні. Якщо говорити загальну статистику минулої бойової доби, понад 50 окупантів знищено, близько 40 саме навколо Кринок. Ворог навіть у своїх пабліках визнає, що фортифікаційні правого берега потужні , укріпленість висока і просунутись туди вони шансів не мають. Що стосується лівобережжя , вони так і продовжують мати на розумінні, що ембарго на використання бронетехніки не дає їм шансів продовжувати, вони йдуть у "м'ясні штурми" і усвідомлюють, що доводиться проводити все частіше ротації для того, щоб збирати ті самі штурмові підрозділи, які погодяться йти на фактично на неминучу загибель", - зазначила вона. 

Гуменюк пояснила, що логістика росіян на Херсонщині залежить не від нашого плацдарму на лівобережжі, а від роботи української контрбатарейної боротьби. 

"Наша контрбатарейна робота не дозволяє ворогу і наближатися до плацдарму, максимально підтримуючи тих, хто тримає позиції, і не дає можливість в тому числі застосувати бронетехніку, тому що вони мали дуже суттєві втрати на початковому етапі, коли за класичними схемами намагалися штурмувати плацдарм. Тоді втратили понад 200 одиниць за дуже короткий термін - 2-3 тижні - і зупинили зстосування бронетехніки", - розповіла вона.

За даними ОК "Південь", нині логістика ворога у регіоні ускладнена

Як писав "Ми-Україна" раніше, бойова робота зі знищення дронів-камікадзе противника над південними регіонами України цієї ночі, 10 березня, тривала понад 4,5 години. Ворог застосував складне маневрування, зокрема "шахеди" літали між житловими будинками, щоб їх було важче збити,.

Головне